Aktualności
 
 
Kontakt
Czy mają Państwo pytania dotyczące naszych produktów i usług? Szukasz osobistego punktu kontaktowego? Kontakt

ineo+ 6000/+6000L/+7000 - najnowsze rozwiązania produkcyjnego druku cyfrowego.

Ekspansja w druku produkcyjnym -ineo+ 6000/+6000L/+7000.

Oceniając potencjał na rynku urządzeń do druku produkcyjnego można łatwo dojść do wniosku, że jest to segment stale rozwijający się i stanowiący istotną alternatywę dla druku offsetowego. Nie podlegającą dyskusji kwestią jest aż 10% udziału urządzeń druku cyfrowego w rynku drukarskim, a trend ten ciągle się zwiększa ze względu na przykład na zakres stosowanych mediów. Elastyczność urządzeń profesjonalnego cyfrowego druku produkcyjnego zapewnia od dawna ugruntowaną pozycję marki Develop w Polsce. W związku z dalszym rozwojem tej branży Develop wprowadził trzy nowe, wszechstronne urządzenia drukujące z prędkością 60/71 stron na minutę - ineo+ 6000, ineo+ 6000L oraz ineo+ 7000.

Wiele funkcji tych urządzeń zostało zaprojektowanych z myślą o cyfrowych drukarniach, gdzie liczy się wszechstronność i elastyczność, a przede wszystkim najwyższa jakość efektu końcowego jakim jest gotowy wydruk.

Najwyższej jakości kolorowy wydruk

Profesjonalizm w druku cyfrowym jest sądzony względem jednego, najważniejszego kryterium: jakości wydruku. Producenci konkurencyjnych systemów szczycą się osiągnięciem rozdzielczości rzędu 1200 DPI, podczas gdy prawdą jest, że ta rozdzielczość została osiągnięta sztucznie przez interpolację, a prawdziwą rozdzielczością takich urządzeń jest 600 DPI. Develop jako pierwszy producent osiągnął w urządzeniach ineo+ 6000/7000 rozdzielczość 1200 x 1200 x 8-bit DPI, bez stosowania interpolacji. Rezultatem jest niezwykle ostry obraz o wyrazistych, pełnych barwach. Nieistotne jest, jak wiele tysięcy wydruków urządzenia te mają wydrukować - jakość od pierwszego do ostatniego wydruku będzie identycznie najwyższa, a to za sprawą jednej z innowacyjnych funkcji w urządzeniu ineo+ 6000/+6000L/+7000, jaką jest Image Control Density. Monitorowane stale konsystencja koloru na wydruku daje możliwość automatycznej korekty ustawień stabilizacji obrazu. Wiele innych funkcji również wspomaga zachowanie najwyższej jakości. Dodatkowo mierzona jest gęstość koloru oraz jego retencja. Zapewnia to w całym procesie niezmienną jakość całego wydruku.

Niespotykane możliwości produkcyjne

Podstawą sprawnie funkcjonującej cyfrowej drukarni jest prędkość wykonywania zleceń, która w ogromnej mierze zależy od prędkości drukowania urządzeń cyfowego druku produkcyjnego. Na tym polu Develop ineo+ 6000/+6000L/+7000 sprawdza się wyśmienicie oferując prędkość druku dochodzącą do 3600/4260 stron A4 na godzinę. Prędkość ta jest również niezmienna przy druku DWUSTRONNYM na papierze do 300 g/m2, gdzie wiele konkurencyjnych urządzeń może drukować tylko na gramaturze o 50 gram niższej.

Niezawodność

Ponieważ nikt nie może pozwolić sobie na przestój w pracy, ineo+ 6000/+6000L/+7000 zostały wyposażone w wiele usprawnień mających na celu zminimalizowanie czasu np. na usuwanie zacięć. I tak jednym z takich rozwiązań jest sensor poboru podwójnych kartek, dbający o to, aby tylko jedna kartka na raz była pobierana. Kolejnym rozwiązaniem oszczędzającym czas jak również ogromnie wpływającym na końcowy rezultat drukowanej pracy jest opcjonalny hybrydowy moduł nawilżający i prostujący drukowane kartki. Ma to na celu redukcję napięć elektrostatycznych powstających na powierzchni arkusza. Kartka poddana takiemu procesowi (tu zaznaczyć należy, że proces ten nie wpływa w żadnym wypadku na prędkość wydruku) jest prosta i może być natychmiast poddana dalszej obróbce - np. cięciu.

Wybór kontrolerów

ineo+ 6000/+6000L/+7000 może być wyposażony w jeden z czterech kontrolerów druku, więc każdy może wybrać odpowiedni kontroler do własnych potrzeb. Zewnętrzny kontroler EFI Fiery zapewnia intuicyjność obsługi oraz wysoko wydajne oprogramowanie z profesjonalnym zarządzaniem barwą. Alternatywnie można wybrać kontroler Creo (IC- 307) oferujący między innymi całkowitą integrację z systemami offsetowymi poprzez JDF, proste podłączenie przez rozwiązania takie jak Kodak Brisqe lub Prinergy lub zaawansowane funkcje takie jak trapping czy wygładzanie fontów. Ostatnim, lecz również doskonałym rozwiązaniem jest własny kontroler Develop IC-601, będący idealnym rozwiązaniem dla druku produkcyjnego pozwalającym na osiągnięcie idealnych rezultatów wyjściowych oraz bardzo wysokich osiągów w przetwarzaniu danych - a wszystko to za niewygórowaną cenę. Kontroler IC-601 dostępny będzie od wiosny 2011 r. ineo+ 6000/+6000L/+7000 z pewnością podążą śladami swych poprzedników oferując taką samą stabilność pracy, idealne efekty oraz wiele nowych, przydatnych funkcji i ulepszeń.