Kontakt
Czy mają Państwo pytania dotyczące naszych produktów i usług? Szukasz osobistego punktu kontaktowego? Kontakt

Historia

Lata 40-te XX wieku

Historia

Firma DEVELOP zostaje założona 21 czerwca 1948r. przez Dr.Waltera Eisbein, Konrada Kral i Arno Lippinghoff. Pierwszym zakładem produkcyjnym jest stara hala fabryczna w Stuttgart-Zuffenhausen. Równolegle z pojawieniem się pierwszych kuchenek mikrofalowych w amerykańskich domach i pierwszym telewizyjnym programem nadawanym w kolorze, Dr. Eisbein prezentuje pierwszą na świecie kopiarkę Develop D 10 „Blitz”

Lata 50-te XX wieku

Historia

Dla kopiarki Develop model - „Blitz” zostaje wydanych 16 patentów i 39 licencji. Develop sprzedaje swoje produkty w aż 87 krajach.

Develop dla kopiarek „Blitz” i Develop „Kombi” tworzy pierwszą kampanie reklamową: „Two minutes for one copy” (tłum. „Jedna kopia w dwie minuty”).

Lata 60-te XX wieku

Historia

Beatlesi zajmują pierwsze pięć z dziesięciu miejsc na amerykańskiej liście przebojów. Silnik z wtryskiem paliwa dla samochodów jest gotowy do wprowadzenia na rynek. Neil Armstrong i Buzz Aldrin stawiają pierwsze kroki ludzkości na Księżycu.

Technologia elektrostatyki rewolucjonizuje proces kopiowania. Develop jest jedynym producentem oferującym urządzenia do każdego procesu: elektrostatyki, diffusion, dual-spectral i offsetu.

Lata 70-te XX wieku

Historia

Z Serią 33 „Volkskopierer”, Develop wypuszcza pierwszą małą automatyczną kopiarkę , z którą wchodzi na amerykański rynek. Rodzi się pierwsze dziecko z probówki, Concord rozpoczyna regularne loty transatlantyckie.

Develop tworzy pierwsze urządzenie do druku na standardowym papierze - Develop 66.1.

Lata 80-te XX wieku

Historia

Develop przedstawia najmniejszą na świecie automatyczną kopiarkę – Develop 10 – za co otrzymuje sześć międzynarodowych nagród za postępowy projekt.

Książę Karol, brytyjski następca tronu i Lady Diana Spencer biorą ślub i organizują wesele stulecia.

Develop podpisuje umowę partnerską z Minoltą i odtąd produkuje wszystkie małe i średnie urządzenia na rynek europejski. Na rynek zostaje wypuszczone urządzenie Develop 100, w ilościach ponad 100 000 sztuk.

Lata 90-te XX wieku

Historia

Develop jest w pełni zintegrowany z koncernem Minolta. Develop GmbH zostaje założony jako firma serwisowo – handlowa, zatrudniająca ponad 120 pracowników.

Sklonowana owieczka „Dolly” staje się pierwszą identyczną kopią dorosłego ssaka.

Develop wypuszcza pierwszą cyfrową monochromatyczną kopiarkę na rynek – D3000iD, której kontynuacją jest pierwsze cyfrowe kolorowe urządzenie wypuszczone na rynek rok później – DFC 100.

Dziś

Historia

Develop przenosi centralę z Gerlingen do Langenhagen. Wprowadza pierwszy pełnokolorowy biurowy system QC 1500/QC 2000 z technologią tandemową.

Unia Europejska wchodzi w trzecie i finalne stadium ekonomicznej i monetarnej unii z wprowadzoną wspólną walutą i utworzonym Europejskim Bankiem Centralnym.

Develop ma już ponad 300 specjalistycznych punktów w Niemczech i 55 przedstawicielstw na całym świecie.

Develop wypuszcza serię ineo, łączącą znakomitą jakość druku i wydajność.

Firma DEVELOP zawsze wychodziła naprzeciw wymaganiom i oczekiwaniom rynku.

Aktualnie wszystkie produkowane urządzenia DEVELOP wykorzystują najnowocześniejszą, cyfrową metodę druku.
DEVELOP produkuje

NAJNOWOCZEŚNIEJSZE KSEROKOPIARKI ŚWIATA